O mne

Vášeň.

Téma zlepšovania, či toho osobného alebo procesného ma začala zaujímať od mladosti v súvislosti s magickými schopnosťami japonských samurajov. Bol som ohromený ako japonci dokázali meniť zdanlivo jednoduché každodenné činnosti do dokonalosti. Či je to ikebana, katana, kjudo alebo judo. Alebo také čajové obrady. V tom čase som robil aikido a doslova som hltal knihy o japonsku. Neskôr ku mne prišlo kvalita, svojim spôsobom ťažko definovateľné slovo.  Fascinovalo ma.

Lean.

Ako produktový inžinier som začal nasával princípy Lean v spoločnosti Valeo. Prepojenie vývoja a štíhlych procesov tu fungovalo skvele. Neskôr som pracoval ako Continuos improvement leader pre spoločnosť Arvin Meritor. Učil som sa od kolegov z Čiech, Nemecka , USA a Kanady. Študoval som to najlepšie z iných závodov. Pozoroval som ľudí. Veľa  metód som si naštudoval a skúšal bez nejakých špeciálnych tréningov. V závode v Lozorne som zavádzal výrobný systém inšpirovaný Toyotou a jej Toyota Production System. Absolvoval som aj pomerne náročné školenie Six Sigma v Detroite.

Konzultant, firma.

V roku 2009 som založil spoločnosť Leanea s.r.o. . Ako prvý zákazník bol práve Arvin Meritor. Prvá zákazka bola projektové riadenie pri zmene Layoutu s novým vizuálnym riadením vo výrobe. Úspešne sme stihli v požadovanom termíne urobiť nový Layout a podlahové značenie. Kontinuálne pribudli ďalšie projekty z oblasti, zlepšovania výrobných procesov, materiálového toku a kvality.  Prišli ďalší, noví zákazníci, nové výzvy a nové skúsenosti.  Z niektorých zákazníkov sa časom stali priatelia. Aj po rokoch sa navzájom dokážeme inšpirovať. Vroku 2015 som otvoril Lean Akadémiu

Kultúra spolupráce.

Vo výrobe je dôležitá spolupráca. Lean ako ho vnímam ja, je ako rodina. V rodine je dôležitá každá osoba a zároveň musia spolu fungovať ako jeden člen. Tak je to aj v štíhlej výrobe. Každé oddelenie je dôležité a zároveň majú spoločný cieľ, spokojného zákazníka. Zákazníka nezaujíma, iba oddelenie kvality či logistika ako taká. Zákazník požaduje výsledný produkt v 100% kvalite v dohodnutej cene a načas. Kvalita, cena a rýchlosť dodávky sú hlavné faktory tvoriace konkurenčnú výhodu. Kultúru spolupráce a filozofia neustáleho zlepšovania ako to funguje v japonskej Toyote. Som vďačný, že do môjho životal vstúpila práve metodika Toyota Kata. Viac o tom píšem TU. 

Tréningy a znalosti.

 • ·        Statistické řízení procesú, ČSJ (Praha, ČR)
 • DOE, ČSJ (Praha, ČR)
 • Quality tools, VCC (Rakovník, ČR)
 • VSM, 20keys, 5S, TTT, SW,… (Liberec ČR)
 • Six Sigma Black Belt, Troy (Michigan, USA)
 • VDA 6.3 , TQM, BB
 • NLP Practitioner, NLP Akadémia
 • NLP Master, NLP Akadémia

 

Biznis koučing

Koučovanie otvára potenciál človeka, odomyká jeho vnútorné zdroje. Umožňuje maximalizovať výkon. Koučovanie skôr aby učilo, pomáha učiť sa.​

Koučing môžeme používať v týchto situáciach:

 1. Pri komunikáciach o cieľoch, plánoch a zmenách.
 2. Pri práci na nových projektoch, pri zlepšovaní procesov a projektov, k vyhodnoteniu splnených úloh
 3. Pri vedení schôdzok, porád a diskusií zaoberajúcich sa prácou v tíme alebo riešením problémov.
 4. Učenie a rozvoj zamestnancov na všetkých úrovniach

Konzulting

Pomáham firmám a ich zamestnacm – ľuďom rásť. Zameriavam sa na konkurenčnú výhodu ktorú určujú hlavné tri faktory: Cena, Kvalita a Dodávky. 

Pomáham v týchto oblastiach:

 • Riešenie problémov vo výrobe
 • Pomoc pri hľadaní úspor
 • Optimalizácia výrobných procesov
 • Zavádzanie štandardov
 • Vizuálne riadenie
 • Pomoc pri zavádzaní výroby
 • Príprava pred auditom

Školenia a rozvoj ľudí

Dnes platí oveľa viac ako kedykoľvek predtým, že kvalitné vedomosti zamestnancov sú najcennejším kapitálom každej firmy.

Všeobecne prevláda názor, že na Slovensku máme nedostatok kvalifikovaných ľudí. Nie je to úplná pravda. Faktom je že, (bohužiaľ) zamestnacom sa zamestnávateľ nevenuje v plnej miere. Nerozvíja potenciál a radšej ako a skôr či neskôr ich stratí.

Nedostatočné zapojenie zamestnancov je 8 –ou stratou. Premente svojich zamestnancov na vaše aktíva. Potrebujú pochopiť princípy štíhlej výroby, urobme s nich pomocníkov nášho úspechu.

Majte Váš víťazný tím.

Spolupraca